Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr zvířátka

28. 9. 2009
morčátko
http://vets4pets.cz/dalsi/morce.jpg
Menší hlodavec, který se hodí do domu i na zahradu... celkem lehce se ochočí. Má rád společnost dalších morčátek .. při dobré péči se dožívá až 10 let. Řekla bych, že je morčátko nejlepším mazlíkem domů i do bytu.

 

křeček
 
http://www.gymfry.cz/~sommerova/obrazky/jidlo.pngKřečci jsou nenároční, malí hlodavci , kteří nepotřebují extra prostor, nejsou nároční na chov , dožívají se max 3 let..

 


potkan, myška
Podle někoho nechutná zvířata, podle mě úžasná.. dokážou se kamkoliv vyšplhat, jsou docela lehká na ochočení..
 
http://potkan.sk/img/uvodna.jpg

králíčci
Králíčci se dají lehce ochočit, můžou přiběhnout na zavolání, umí panáčkovat na povel a jsou až neuvěřitelně chytří... potřebují pořádný prostor, všechno okusují , ale i to se dá odnaučit.. někdo dokonce chová králíčka skoro jako psa..:)
http://vets4pets.cz/images/kralici.jpg
 

 

 
hadi
 
Nádherná zvířata, s nádhernýma očima, a krásným zbarvením.. vydrží i 14 dní bez jídla, jsou ale těžcí na ochočení, nejsou vhodní pro začátečníky..

http://www.chondros.unas.cz/images/Aru-stranka/15.jpg

 

chameleon, leguán, agama atd..
Nádherně zbarvená zvířata, zvládne je i zručný začátečník.. potřebují ale pestrou stravu, hodně prostoru , a ublikace ani potrava není zrovna nejlevnější..
 
http://wildlife-artworks.com/drawings/reptiles/images/panther_chameleon.jpg


 
 
želva vodní
 
S želvou suchozemskou nemám žádné zkušenosti, tak napíšu aspoň o té vodní.. želvy je skoro nemožné odchovat.. nejdou snadno ochočit, rádi koušou , potřebují hodně pestré stravy, minimálně jednou týdně jim musíme měnit vodu.
 
http://nd01.blog.cz/015/335/6d233513d3_16432231_o2.jpg

 

 
pejsci
 
Nejlepší přítel člověka, důležitý je ale výcvik.. pejsi potřebují hodně pohybu, hodně jídla a hodně pozornosti..
 
 
http://new.psi-kocky.cz/files/images/jack%20Russel%20teri%C3%A9r%201.jpg
 
kočky

http://kandera.net/galerie/photos/kocka.jpg

Kočky neuvěřitelně dokážou svým předením zlepšit náladu.. jsou inteligentí a pozorné k páníčkovi.. namají ale v lásce jiná zvířata, některé jsou sobecké a stojí o stoprocentní pozornost..


 

 
papoušci
 
http://zoona.sk/web/resource/img/56e66879594a952d1492d0bb4f306f01.JPGNádherně zbarvení, někteří vhodnější spíš do venkovních voliér , někteří na ochočení.. spousta barev a spousta velikostí.. je jen na vás kterého si vybrat..
 
 

pavouci , štíři aspol..
 
 
Tegenaria atrica

 
doufám že jsem vám trochu pomohla :D.. jinak bych chtěla dodat, než začnete chovat jakékoliv zvířtko, nejdřív se ujistěte jestli na něho nejste alergičtí.. nebo alergičtí na jeho podestýlku.. nebo třeba stravu..:D