Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry pro morčátka

22. 10. 2009

Chyť si své jídlo!!

Na kousek provázku zavěste oblíbené jídlo Vašeho morčete (v našem případě je to tráva) a nechte morče ať si pohraje a nakonec i smlsne.

Je to vlastně taková hračka s překvapením:)

Obrázek:

snímek 046.jpg

 

Kdo dřív proleze trubkou!!

K této hře, nebo spíše zábavě poslouží morčatům jakákoliv trubka, třeba jako v našem případě plastová trubka zakoupená ve stavebninách - kde mají trubky různých velikostí a tvarů, popř. si můžeme doma trubku vyrobit pomocí kartonu, zde však hrozí, že ji morčata brzy rozkoušou. Další možností je zakoupit přímo k tomuto určenou trubku ve zverimexu a to buď ze dřeva, nebo jiného přírodního materiálu.

 

Kdo první najde, první žere!!

V této hře rozházejte kousky salátu, okurky (nebo jiné zeleniny) po pokoji. Morčata si budou muset potrabu najít sami. Tak mají pohyb, zábavu i odměnu

Obrázek:

100109153353-00.jpghttp://www.morcezaldringenu.wz.cz/images/vrha1_22d3.jpg

Dobrodružné hřiště

Hrou je pro morčátko vlastně i váš pokoj. Pusťte ho proběhnout po pokoji. Ale ujistěte se, že vám nemá kam utéct. Morčátko bude všechno zkoumat a každá vyvýšená plocha, bude pro morčátko jako rozhledna. Morčáčci jsou zvědaví a s trochou trpělivostí, je lze naučit i pár kouskům

http://www.morcezaldringenu.wz.cz/images/vrho_25.jpg

Obrázek:

snímek 043.jpg

Hra na schovávanou

Dopřejte morčátkům i tuto hru. Umístěte po pokoji nebo kleci pár domečků a přístřešků, kam se mohou schovávat. Schválně jaké morčátko bude první v domku, až se poleká nebo si začne hrát.

 http://www.morcezaldringenu.wz.cz/images/vrha1_andy22a.jpg

Oblíbená honěná

I morčátka se potřebují občas pořádně proběhnout. Přiberte více morčátek a nechte je ať si vesele běhají a hrají

http://www.morcezaldringenu.wz.cz/images/vrha1_5.jpg

Použij své smysly

 Oblíbeným slovem pro morče je zaručeně jídlo! Dejte mu ho formou hry. Ať se snaží najít si jídlo podle čichu. Např. mu dejte salát do závěsné koule. Morče si bude salát vytahovat a tak má i u jídla zábavu (viz chyť si své jídlo nebo kdo 1. najde, 1. žere)

Obrázek:

Překážková dráha

Pro zábavu morčatka vezměte např. prolézačku a za ní dejte salát, nebo jiné jídlo. Nedovolte, aby si morčátko vzalo potravu, bez překonání překážky.

Obrázek:

snímek 10005.jpg 

Bludiště

Vezměte nějaké kostky nebo něco podobného a přichystejte morčátkům bludiště. Aby je to bavilo, dejte jim po bludišti potravu.

Obrázek:

snímek 037.jpg