Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morčecí narozeniny

22. 10. 2009

Morčecí narozeniny

Když má morčátko narozeniny, přichystejte mu dort nebo oslavu. S Kiminkou jsme se narodily ve stejný datum, a tak slavíme narozky spolu

Dárek

Morče asi nejvíc bude zajímat nějaké jídlo. Já jim vždycky koupím nějaké dropsíky nebo tyčinky, které jim třeba normálně nekupuju, protože jsou o ně co dražší. Ale můžu udělat vyjímku že jo. Možná se dá morčeti dát ještě dárek třeba nová klec, nebo nějaké nové věci do klece, ale jinak asi nic moc. Podle mě se prostě jídlu nic nevyrovná.

Teď už k jídlu..

 

Moučník

Nejdříve podáváme moučník. Nebo pro nás spíš předkrm. Nakrájejte ovoce a zeleninu na kostičky a hezky upravte. Morčeti podávejte jídlo k snídani. Nasypte do misky morčátka a s dobrým pocitem sledujte jak si morčátko pochutnává

http://www.erica.cz/imagesostatni/imageskucharka/salat.jpg

Dort

Na dort budeme potřebovat oblíbenou zeleninu nebo ovoce vašeho morčete. Dortík budeme podávat v poledne, takže pro morčíka jako oběd.

Příprava

Vemte si jejich mističku a jako první na ní položte nějaký list salátu nebo zelí nebo něčeho takového. Poté na něj nějak hezky nakrájejte jablíčko a posypte vrstvou trávy. Poté nakrájejte mrkev na kolečka a hezky ji položte na trávu. Potom mezi mrkev ještě položte kuličky hoznů a ozdobte petrželkou.

Tohle je teda jenom můj vlastní způsob přípravy, ale můžete si udělat úplně jiný.

Tentokrát jsem Charlottce připravila trochu obyčejnější

Pití

Do pití dejte morčátku glukopur. 1 lžička do 250 ml bohatě stačí. Glukopur lze zakoupit v běžném obchodě. Morčátku neuškodí! Naopak bude mít větší chuť k jídlu. I pití mu chutná víc.

 

Forma přípravku:

Glukopur plv.1000g - hroznový cukr

Večeře

K večeři dejte morčeti raději už jen suché krmivo.

 Ať pak není morče přežrané

 

No a na vás třeba taky nějaký ten dort zbyde:

Morče